PSSOPP
285.19 SAR 475.32 SAR
Save 40% (190.13 SAR)
  • Order within 8 hours and 15 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
Spec:
Item Type: AC Voltage Current Power Meter
Model: D52-2066
Material: ABS
Basic Parameters:
Main Specifications:
Measurement Accuracy: 1% 2 words
Measuring Range:
AC Current: AC0-100A, Current Display Resolution: 0.01A
Power Frequency: 45.0Hz-65.0Hz
Power Factor: 0.00-1.00PF
Active Power: The display resolution between 0-9999.9W is 0.1W, the rest is 1W
Electric Energy: Measuring range is 0-99999kwh, 0-999.99kwh minimum display resolution is 0.01kwh,
1000.0-9999.9kwh minimum display resolution is 0.1kwh, 10000-99999kwh minimum resolution is 1kwh
Measurement Speed: About 2 times per second
Installation Method: Rail type
packing list:
1 x AC Voltage Current Power Meter
1 x User Manual
Note:
The measuring voltage range of this instrument is 250450V, which is only suitable for pure AC 4565Hz mains power supply, measuring range 40300V is not limited.
Shipping and Returns
Pssopp.
Ammeter Voltmeter Multimeter, Household AC Voltage Curren...
285.19 SAR 475.32 SAR
Save 40.0% (190.13 SAR)